Marcinkevičius

Serbai pusfinalyje nepaliko vilčių Lietuvą eliminavusiems australams

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finalą Serbijos rinktinė pasiekė be didesnio vargo. Aleksando Djordjevičiaus auklėtiniai 87:61 (16:5, 19:9, 31:21, 21:23) nepaliko vilčių lietuvių skriaudei Australijos rinktinei. Serbai finale susitiks su JAV rinktine. Šios komandos tarpusavyje žaidė A grupės rungtynėse ir tada JAV laimėjo trijų taškų persvara, jos taip pat kovojo 2014 metų pasaulio čempionato finale, kuriame amerikiečiai triumfavo 129-92. Serbijos rinktinė 21 taško pranašumą susikrovė per pirmus du ketvirčius.

Tada australai pelnė tik 14 taškų, pataikę 6 metimus iš 29 bei praradę 11 kamuolių. 16-ąją dvikovos minutę Patty Milso dvitaškis sumažino serbų persvarą iki 12 taškų. Okeanijos čempionė daugiau taškų nepelnė, o serbai įmetę paskutinius devynis taškus ir po Bogdano Bogdanovičiaus dvitaškio pirmavo 35-14.
Nors trečiajame kėlinyje Australija pelnė beveik dvigubai daugiau taškų nei per pirmus du ketvirčius, tačiau serbai puolime buvo dar rezultatyvesni. Jie trečiajame ketvirtyje surinko 31 tašką ir mačo baigtis praktiškai buvo aiški po 30 žaidimo minučių, kada A.Djordjevičiaus auklėtiniai pirmavo 66-38. Paskutiniame kėlinyje Serbija vienu metu turėjo 31 taško persvarą. Australai dėl bronzos medalių kovos prieš Ispaniją. Žalgirietis Brockas Motumas Okeanijos čempionams pelnė 13 taškų ir atkovojo 2 kamuolius. Serbijos rinktinė: Milošas Teodosičius 22 (7/10 dvit., 2/4 trit., 2/3 baud., 5 rez. perd.), Stefanas Markovičius 14, Milanas Mačvanas 12, Miroslavas Raduljica 11, Nikola Jokičius 9, Nikola Kaliničius 6.   Australijos rinktinė: Brockas Motumas (4/6 dvit., 1/2 trit., 2/4 baud.) ir Patty Millsas (5/7 dvit., 1/9 trit.) po 13, Joe Inglesas 12 (7 atk. kam.), Aronas Baynesas 7 ( 8atk. kam.), Ryanas Broekhoffas 6.