Mama šaulė: svarbu ir ginklą mokėti valdyti, ir būti žmogumi

nakutiene„Myliu tai, ką darau: ir mokytojos darbą, ir šaulišką veiklą, ir darbą su jaunaisiais šauliais. Viską darau su užsidegimu, su ūpu, nes visuose darbuose matau prasmę“, – prisipažįsta trijų vaikų mama ir dviejų anūkėlių močiutė, mokytoja, jaunųjų šaulių būrelio vadovė ir šaulių kuopos vadė Giedrė Nakutienė.

Moksleivių bičiulystė su senjorais: praskaidrinta vienatvė ir gyvenimo pamokos

maltieciujaunimasBūrelis Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos moksleivių mielai tapo maltiečiais savanoriais – vadovaujami gamtos mokslų mokytojos Vilmos Žikulinos, kartą ar du per savaitę jie keliauja pas netoliese gyvenančius senjorus. Šie gauna skanaus mokyklos valgyklos maisto, dėmesio, šypsenų, o jaunimas – neįkainojamos gyvenimo patirties, taip pat jaukinasi savanorystės idėjas.

G. Kirkilas bus laidojamas trečiadienį sostinės Antakalnio kapinėse

kirkilasSavaitgalį miręs buvęs premjeras Gediminas Kirkilas bus laidojamas trečiadienį Antakalnio kapinėse Vilniuje.

Kaip pirmadienį pranešė Vyriausybės komunikacijos departamentas, atsisveikinti su velioniu bus galima antradienį nuo 12 iki 20 val. ir trečiadienį nuo 9 iki 12 val., jis bus pašarvotas laidotuvių rūmuose „Ritualas“ Olandų gatvėje.

Urna bus išnešama trečiadienį 12 val., laidotuvės vyks Antakal

Maltiečių lankomus senjorus ne mažiau nei sriuba džiugina savanorio dėmesys

maltieciu„Bėgu bėgu!“, – šaukia senjorė Lilijana, išgirdusi maltiečių savanorio Romualdo Andriulaičio skambutį į duris. Ji „bėga“ ratukuose – neturi abiejų kojų. Kad nereikėtų jai skubėti, dažniausiai maistą atvežantis savanoris iš anksto ją įspėja telefonu. Visus kartą per savaitę lankomus senjorus Romualdas puikiai pažįsta, be navigacijos randa jų namus ir kone mintinai žino laiptinių durų kodus.

N. Sadūnaitė bus palaidota Verkių kapinėse Vilniuje

sadunaiteSekmadienĮ, būdama 85-erių,  Nijolė Sadūnaitė. 

Sovietmečio disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė trečiadienį bus palaidota sostinės Verkių kapinėse.

Mišios prieš laidotuves bus aukojamos Vilniaus Kalvarijų Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje, BNS nurodė Švenčiausios Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos vienuolynas.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos pranešimas: „Pagerbti Lietuvos šviesuoliai“

tarnaukimeKovo 18 d. Panevėžio kultūros centre laureatams buvo įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Tai yra paskatinimas, skiriamas už visuomeninę veiklą, geranoriškus darbus.

A. a. Jonui Vaišvilai atminti


vaisvilaŠią, kovo 8-osios, naktį su šiuo pasauliu atsisveikino ilgametis Mažeikių rajono švietimo ir kultūros darbuotojas Jonas Vaišvila, palikęs ryškų pėdsaką Šilalės ir gimtojo Mažeikių rajono kultūros istorijoje.

Mirė režisierius R. Tuminas

tuminas1Eidamas 73-iuosius metus mirė vienas žymiausių Lietuvos teatro režisierių Rimas Tuminas. 

Šią žinią savo „Facebook“ profilyje trečiadienį paskelbė režisierė Anželika Cholina.

„Rimas Tuminas. RIP, Maestro…Ačiū už VISKĄ“, – rašė A. Cholina.

Didžiajam arkivyskupui S. Ševčukui įteiktas Lietuvos medalis

sevciukasUkrainos Graikų Katalikų Bažnyčios ir Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje interneto svetainėse dalijamasi žinia apie didžiojo arkivyskupo Sviatoslavo Ševčuko ir ambasadoriaus Valdemaro Serapino susitikimą vasario 22-ąją. Susitikimo metu ambasadorius įteikė šv. Juozapato metų minėjimo Lietuvoje 2023 metais, sutapusių su šventojo 400 metų kankinystės sukaktimi, medalį. Ukrainiečių ganytojas padėkojo už lietuvių solidarumą ukrainiečiams.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu apdovanotas istorikas Povilas Šverebas

sverebaLietuvos Respublikos Seimo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes apdovanojo Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytoją, istoriką Povilą Šverebą. Jo veikla yra ne tik intensyvi, bet ir produktyvi: 2 monografijos, 7 sudaryti ir parengti leidiniai, 80 mokslinių bei per 100 mokslo populiarinimo straipsnių ir bemaž 200 publikacijų Lietuvos istorijos, Žemaitijos paveldo, iškilių asmenybių ir švietimo raidos tarpukario metų Lietuvoje temomis.

In memoriam ZENONAS STEPONAVIČIUS (1958–2024)

z.steponavicius„Vieną kartą mačiau, kaip mano darbą, stovintį Mažeikiuose nuo 1983 metų, pabučiavo vaikas. Ko gero, brangesnių nepadariau...“ (Z. Steponavičius)

 

Z. Steponavičius gimė 1958 m. rugpjūčio 3 d. ir augo Klaipėdoje. Būdamas 10 metų amžiaus pradėjo mokytis Vilniaus M. K. Čiurlionio vidurinėje meno mokykloje - internate (dabar nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla). Vėliau 1983 m. Vilniaus dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija) vaizduojamosios dailės fakultete, skulptūros katedroje įgijo skulptoriaus – pedagogo specialybę.

Išlydint Mokytoją...

jonusaiteMokytoja – keliautoja – literatė. Šiais žodžiais galima apibūdinti Justiną Jonušaitę. Ji gimė 1941 m. Telšių rajone, Rainių kaime. Baigusi Telšių vidurinę studijavo Vilniaus valstybiniame universitete, kur įgijo chemijos ir biologijos dėstytojos specialybę. Dirbo Vilniaus, Tauragės, Telšių rajono mokyklose, nuo 1976 persikėlė į Mažeikius. Virš 40 metų skyrė jaunimo mokymui ir ugdymui Mažeikiuose, Židikų, Tirkšlių, Užlieknės mokymo įstaigose.

Scenoje su Jūrate Onaityte: vasario 11 d. aktorei sukanka 70

onaityteVasario 11 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė Jūratė Onaitytė švęs 70-mečio jubiliejų. Būdama vos penkerių svajojo apie iššūkių kupiną, bet prasmingą aktorės kelią. Šiandien galima pasinerti į jos jau daugiau nei 50 metų kuriamą filosofijos, inteligencijos ir nuoširdaus atsidavimo teatrui pasaulį.

Mažasis mažeikietis – išskirtinių plaukų savininkas

ilgaplaukisvaikasPraėjusiais metais Mažeikių regioninėje ligoninėje gimęs Adrijus Raustys savo išskirtine išvaizda nustebino ne tik savo tėvus, bet ir ligoninės personalą. Berniukas gimė itin vešliais ir tankiais plaukais. Marijos ir Andriaus Rausčių sūnui šiuo metu 10 mėnesių, o jo plaukai aplinkinius stebina iki šiol.

Gimė pasipuošęs

Kaip prisimena M. Raustienė, kartu su vyru iki gimdymo ne kartą spėliojo, ar vaikas gims su plaukučiais ar be, tačiau, kad jų bus tiek daug, nesitikėjo. „Iki šiol juokaujame, kad sūnus ruošėsi susitikimui su mumis ir iškart gimė pasipuošęs su šukuosena“, – šypsodamasi kalbėjo Marija.

In memoriam Netekome Nusipelniusio Lietuvos gydytojo Vaclovo Vaitkevičiaus 1943-01-03 – 2024-01-16

inmemoriamvaitkNeseniai paminėjęs 81-erių metų sukaktį gyvenimo kelią baigė buvęs Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojas dermatovenerologas, Šiaulių odos ir veneros ligų ligoninės direktorius, Nusipelnęs Lietuvos gydytojas, profesijos riteris Vaclovas Vaitkevičius.

Telšių rajone Luokėje gimęs ir užaugęs Vaclovas Vaitkevičius 1960 metais baigė Luokės vidurinę mokyklą ir nusprendė tapti gydytoju. Mokslus po pirmo kurso Kauno medicinos institute teko nutraukti dėl prievolės atlikti karo tarnybą sovietų armijoje Kaliningrade. Grįžęs iš tarnybos tęsė bendrosios medicinos studijas ir, baigęs Gydomosios medicinos fakultetą, V. Vaitkevičius gavo paskyrimą į Šiaulius. 1970 metais birželio 6 dieną pradėjo dirbti Šiaulių odos ir venerinių ligų dispanseryje.

Startuolis, kuris benamius paverčia sodininkais

sodInformacinių technologijų inžinierius Lorenzo Di Ciaccio paliko darbą didelėje įmonėje ir įkūrė startuolį, kuris padeda sunkumų patiriantiems žmonėms pasirūpinti savimi tvarkant apleistus Romos parkus, sodus, želdynus.

„Nagi (daje)!“ – sako romiečiai, norėdami ką nors padrąsinti, suteikti jėgų, kviesdami nepasiduoti, ragindami komandą prieš įvartį ar išreikšdami džiaugsmą už draugo sėkmę. „Ridaje“ yra tam tikras pastiprinimas, dvigubas „nagi“. Toks ir Lorenzo Di Ciaccio startuolio pavadinimas, kuris siūlo antrą gyvenimą, galimybę daugeliui benamių, gyvenančių Amžinojo miesto gatvėse.  38 metų kompiuterių inžinierius maždaug prieš dešimt metų nusprendė palikti savo nuolatinį gerai apmokamą darbą ir imtis socialinės problemos, kurią Bažnyčia ir bažnytinės labdaros organizacijos visada stengėsi spręsti.

Po mintį kiekvienai dienai: kunigas Benas Lyris – apie meilę, gailestingumą ir drąsą gyventi šiandien

benaslyris„Meilės yra tiek, kiek pats sugebi jos sukurti“, – taip 365-ąją metų dieną apibūdina poetas, kunigas Benas Audrius Martusevičius arba Benas Lyris. Būtent šiuo pseudonimu kunigą geriausiai žino jo gerbėjai socialiniuose tinkluose, kur pozityvias, gydančias jo mintis ir įkvėpimus skaito daugiau nei šimtas tūkstančių siekėjų.

Mirė buvusi Seimo narė, poetė D. Teišerskytė

teiserskyteSulaukusi 79-erių mirė buvusi Seimo narė, poetė Dalia Teišerskytė.

Apie tai pirmadienį pranešė portalas Žmonės.lt.

D. Teišerskytė gimė 1944-aisiais, 1953 metais ji su tėvu ir broliais buvo ištremta į Irkutsko sritį, kur gyveno jos ištremta motina.1962 grįžo į Lietuvą, 1974-aisiais baigė Vilniaus universitetą, žurnalistikos studijas.

V. Mainelytė: kai žmogus išsisako, jam palengvėja

mainelyteAktorė Vaiva Mainelytė, filmuodamasi „Sidabrinės linijos“ kampanijoj „Pokalbiai senjorams“, pakartojo ne kartą: reikia būti optimistais. Nors ir pripažino ją kalbinusiai laidų vedėjai Nomedai Marčėnaitei – ne kiekviename gyvenimo etape pačiai buvo lengva tą priesaką išpildyti. Tada ypač padėdavo pokalbiai su galinčiais išklausyti, paguosti ir kartu pasijuokti. Kaip tik tai senjorams siūlo „Sidabrinė linija“.

Vaiva, noriu pacituoti: „Nepaisant visų praradimų ir skausmingų išgyvenimų, esu optimistė“. Čia apie Jus, ar ne?

V. Landsbergis: senatvė yra gyvenimo dalis

landzbProf. Vytautas Landsbergis neįsivaizduoja savęs skambinančio į „Sidabrinę liniją“. „Aš galiu sau paskambinti. Pakalbu su savim“, – paaiškino duodamas interviu Nomedai Marčėnaitei, kūrusiai „Sidabrinės linijos“ socialinę kampaniją „Pokalbiai senjorams“. Bet pripažino – toks uždarumas jam yra ir praradimas – juk kiekvienas paskambinimas ir pokalbis atneša gyvybės, sukuria džiaugsmo ir primena, kad esi reikalingas.

Ukrainos karo pabėgėlė akušerė Maryna patenkinta slaugytojos padėjėjos darbu

marynaUkrainietė Maryna Stepankina stengiasi susitaikyti su mintimi, kad nebegrįš į gimtąją šalį. Nes nebėra kur: jos gimtasis miestas sugriautas iki pamatų. Iki šiol nesibaigia Lysyčensko miesto (Luhansko srityje) bombardavimas. Čia gyveno su šeima ir iš čia drauge su penkiolikmečiu sūnumi Romanu išvyko, paskelbus evakuaciją. Ligoninėje, kur ji kelis dešimtmečius dirbo akušere, dabar šeimininkauja užpuolikai. Maryna dirba Respublikinės Šiaulių ligoninės Nefrologijos toksikologijos skyriuje slaugytojos padėjėja ir šiuo darbu bei gyvenimu Lietuvoje yra patenkinta.

Mirė Varėnos krašto šviesuolis V. Kaziulionis: Prezidentas ir Premjerė reiškia užuojautą

kaziulionis1Eidamas 94-uosius metus lapkričio 13 d. į amžinybę iškeliavo Varėnos krašto šviesuolis, politinis kalinys, Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvis, Vyčio Kryžiaus ordino Riterio ir Vyčio Kryžiaus Karininko kryžių kavalierius Vytautas Kaziulionis. Dėl jo mirties Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda bei Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu pareiškė užuojautą.

L. Kybartienė: kartais tikrai pritrūksta laiko išklausyti savo brangiausius žmones

kybartTelevizijos laidų vedėja Laima Kybartienė galėtų būti „Sidabrinės linijos“ savanore. Vieną dieną turbūt ir taps – kai nebebus tokia reikalinga vaikaičiams, žadėjo ji visuomenininkei Nomedai Marčėnaitei, pakvietusiai ją nusifilmuoti „Sidabrinės linijos“ socialinėje kampanijoje.

Kalbėjosi moterys apie tai, kokią patirtį ir poveikį gali sukurti paprasčiausias telefono pokalbis. L. Kybartienė tai išmano ne teoriškai – jos pokalbiai su vyresnio amžiaus žmonėmis, norinčiais užsakyti sveikinimą TV1 laidoje „Sveikinimų koncertas“, dažnai virsta tikromis išpažintimis.

Seimo priimtoje programoje – kenotafas J. Žemaičiui, partizanų pažinimo centrai

kenotafasKenotafas partizanų vadui Jonui Žemaičiui-Vytautui Antakalnio kapinėse Vilniuje, partizanų pažinimo centrai sostinėje ir Utenos rajone, laisvės kovų vietų įamžinimas – šios ir kitos priemonės numatytos Seimo priimtoje XX amžiaus Lietuvos laisvės kovų tyrimų, jų sklaidos ir įamžinimo programoje.

Šią savaitę už ją balsavo 110 Seimo narių, susilaikė keturi.

Gestų kalbos vertėja Rūta Savickienė: „Profesiją man skyrė pats likimas“

kurcPaskutinį rugsėjo sekmadienį minima kurčiųjų diena. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į kurčiųjų bendruomenę bei jai kylančias problemas. Viešajame gyvenime kurtieji vis dar yra priklausomi nuo aplinkinių pagalbos – kokybiškai bendrauti su girdinčiaisiais jiems padeda gestų kalbos vertėjai, kurių Lietuvoje vos 120. Apie šios specialybės subtilybes, iššūkius kasdieniame darbe kalbėjome su Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Šiaulių teritoriniame skyriuje, Mažeikiuose, dirbančia gestų kalbos vertėja Rūta Savickiene.

24-erių Domantui klausos negalia – ne kliūtis: įgyvendino savo profesinę svajonę

domantascDomanto Čikotos istoriją galima drąsiai vadinti pavyzdžiu negalią turintiems žmonėms ir visiems tiems, kas, siekdamas savo tikslų, susiduria ne su viena, o dešimtimis ar šimtais kliūčių. Nuo gimimo klausos negalią turintis vaikinas pabaigė mokyklą, vėliau – nors tai nebuvo lengva – universitetą, o išsikėlęs tikslą įsidarbinti žygiavo iki jo atkakliai. Nepaisė nuostatų ir stereotipų. Nors išgirdo ne vieną neigiamą atsakymą, savo šanso Domantas sulaukė, šiandien jis – Lietuvos banko darbuotojas.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode