„Niuansas“ – pasaulio če­mpionai


niuansGegužės 24-28 dieno­mis Palangoje vyko 21-asis Pasaulio šiuolaikin­io šokio čempionatas
IDF WORLD CHAMPIONS­HIP 2023. Mažeikių choreografijos mokyklos modernaus šokio studija „Niuansas“ iškovojo I vietą Free da­nce COUPLE ADULTS ka­tegorijoje.

„Žiburėlio“ pradinėje mokykloje – naujas vadovas

ziburelisGegužės 30 d. įvyko konkursas Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti. Konkursą laimėjo Kornelija Arnotienė, kuri įstaigai vadovauti pradės gavus ir įvertinus informaciją apie kandidatę iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.

Išlaisvink vaizduotę, kurdamas knygą...

tirksliuGegužės 8 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Tirkšlių filiale prasidėjo Mažeikių raj. savivaldybės remiamo projekto „Išlaisvink vaizduotę kurdamas knygą“ veiklos.

Edukaciją „Ekslibrisas mano mylimiausiai knygai“ Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos 5-6 klasių mokiniams vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrimų ir sklaidos skyriaus edukatorė Lolita Putramentienė. Mokiniai sužinojo kas tai yra exlibrisas, piešė ir kūrė jį, o galutinį variantą išsinešė namo, kad galėtų jį įsiklijuoti į savo mylimiausią knygą. Kol edukatorė kalbėjo ir pasakojo salėje tvyrojo tyla, mokiniams buvo įdomu sužinoti kas tai yra knygos ženklas ir kaip jį galės pasigaminti. Nestigo ir klausimų edukatorei, gavę atsakymus mokiniai pasinėrė į kūrybą, o gautas rezultatas visus nudžiugino.

DUOday 2023 pirmą kartą vyksta ir Mažeikiuose

duesGegužės 25 dieną Lietuvoje jau ketvirtą kartą vyksta DUOday – diena, kai įmonės bei organizacijos visame pasaulyje kviečia žmones su negalia išbandyti naujas profesijas bei darbo roles. Šiais metais iniciatyva vyksta Mažeikiuose ir dar 18 Lietuvos miestų. Savo jėgas apjungė 24 žmones su negalia atstovaujančios organizacijos ir 147 darbdaviai – nuo prezidentūros iki Palangos gintaro muziejaus.

UAB „Mažeikių Varduva“ – 30 metų

vardPrieš tris dešimtmečius Mažeikiuose įkurta uždaroji akcinė bendrovė „Mažeikių Varduva“, kurios vienas iš steigėjų buvo Kęstutis Bartkevičius, sėkmingai gyvuoja iki šių dienų. Tai viena iš didesnių statybinių ir apdailos prekių įmonių Lietuvoje. Išplėtojusi veiklą Lietuvoje, įdarbinusi daugiau kaip 74 darbuotojus UAB „Mažeikių Varduva“ yra žinoma ir ne vienoje Vakarų Europos valstybėje, užsirekomendavusi kaip patikimas partneris bei produkcijos importuotojas.

Mišrus choras „Draugystė“ dainavo Rygoje

grusas1Gegužės 20-tą, visam pasauliui minint kultūros puoselėjimo dieną, Mažeikių kultūros centro mišrus choras ,,Draugystė“ dalyvavo Rygos VEF kultūros rūmų organizuotame tarptautiniame chorų ir vokalinių ansamblių festivalyje MAN DZIESMOTIE GADI (Mano dainos metai), skirtam žymaus latvių choro dirigento ir pedagogo Eriko Kravalio 70-čiui pažymėti.

Tarybos opozicija: aibė klausimų valdantiesiems

opKaip jau rašėme, gegužės 19 d. Mažeikių r. savivaldybės tarybos opozicijos atstovai surengė spaudos konferenciją, kurios tikslas – vienintelis būdas, pasak politikų, informuoti rinkėjus apie situaciją taryboje ir rajone, nesusikalbėjimą su valdančiaisiais, opozicijos ignoravimą ir kitais klausimais, nes per Savivaldybės informavimo priemones jiems tai daryti neleidžiama. Tokiomis sąlygomis jie negalintys tinkamai atstovauti gyventojams.

Merė tvirtina visus mažumoje esančius tarybos narius kvietusi dirbti kartu, bet šie atsisakę, o dabartinėje situacijoje vadovaujasi įstatymais.

 

 

„Vasarvidžio nakties sapnas“ – Dautarų dvare

dautaruGegužės 21 d. popietę Dautarų dvaro erdvėse vyko išskirtinis renginys – Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamasis teatras pristatė eksperimentinį imersinio formato spektaklį pagal V. Šekspyro komediją „Vasarvidžio nakties sapnas” (režisierė Airida Lementauskienė).

Mišrių chorų festivalis ,,Žalioj stotelėje“ Naujojoje Akmenėje

grusasPraėjusį šeštadienį, lietuvių Deivės Mildos šventinę dieną, Mažeikių kultūros centro mišrus choras ,,Draugystė“ buvo pakviestas dalyvauti I respublikiniame mišrių chorų festivalyje ,,Žalioj stotelėje“. Jį Naujosios Akmenės kultūros rūmų puikioje kiemo terasoje organizavo mišrus choras ,,Cementininkas“ ir jo vadovė, festivalio siela, Žydrūnė Kazlauskaitė.

Padėkota medikams ir slaugytojams

medikGegužės 12 d. Mažeikių kultūros centro Mažojoje salėje Lietuvos medicinos darbuotojų ir Tarptautinės slaugytojų dienos progomis pasveikinti rajono sveikatos priežiūros, gydymo įstaigų medikai ir slaugytojai. Jiems įteikti padėkos raštai, skambėjo muzikiniai sveikinimai.

Grįžtama prie ankstesnio sporto ir pramogų centro projekto

seimasvikipedijaMažeikių rajono savivaldybės  vadovai  Seime susitiko su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais, Seimo nariais. Aptartos Mažeikių sporto ir pramogų centro statybos, projektavimo, tolesnio finansavimo galimybės.

Seime Savivaldybės merė Rūta Matulaitienė, vicemerė Kristina Juškevičienė, Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė susitiko su Švietimo, kultūros ir sporto ministerijos viceministru Linu Obcarsku ir Seimo nare Laima Nagiene. 

Atidarytas pirmasis šių metų Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas – „ORLEN Lietuva“

ralisGegužės 12-osios pavakarę prie Mažeikių kultūros centro iškilmingai atidarytas pirmasis šių metų Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas – „ORLEN Lietuva“. Į pirmąjį lenktynių greičio ruožą išlydėti 75 ekipažai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Ukrainos, Turkijos, Italijos. 5 iš jų atstovauja Mažeikiams.

Atidarytas naujas baikerių sezonas

baikeSaulėtą gegužės 6-osios vidurdienį įvairių klubų baikeriai rinkosi į prekybos centro „Rimi“ aikštelę, kur buvo duotas startas naujajam baikerių sezonui. Čia būriavosi ne tik motociklininkai, bet ir smalsuoliai, besidomintys motorizuota technika, panūdę šeštadienį praleisti kitaip.

Pikelių „Sodžiui“ – 10 metų

sodziusGegužės 5 d. Pikelių kultūros namų vokalinis-instrumentinis ansamblis „Sodžius“ paminėjo 10 metų veiklos sukaktį. Šventėje be sukaktuvininkų dalyvavo Klaipėdos ir Plungės kolektyvai, svečiai ir pilna salė žiūrovų.

Opozicijos inicijuotas susitikimas sporto klausimais

susitGegužės 2 d., 9 val., Mažeikių r. savivaldybės administraciniame pastate vyko tarybos opozicijos inicijuotas susitikimas su valdančiaisiais dėl Mažeikių krepšinio komandos finansavimo ir sporto komplekso statybos.

Susitikime dalyvavo ir Seimo narė Laima Nagienė bei krepšinio komandos vadovas, kuris pristatė ataskaitą ir išsakė lūkesčius, norint, kad komanda patektų į LKL.

Nuomonės išsiskyrė, kilo diskusijos. 

„Senjoras“ – kokybiškos socialinės paslaugos ir Mažeikiuose

institNuo 2022 m. rugsėjo mėn. Mažeikių rajono savivaldybėje pagalbos į namus paslaugas pradėjo teikti ir nauji socialinių paslaugų teikėjai – VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ pagal „Senjoro“ programą. Paslaugas pilnai arba dalinai finansuoja savivaldybė.

Asmenys ar šeimos, namuose prižiūrintys senyvo amžiaus artimuosius, neįgaliuosius, gali kreiptis pagalbos į gyvenamąją savivaldybę arba seniūniją dėl socialinių paslaugų savo artimajam ir sau. Iš pasirenkamų organizacijų galima rinktis Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programos socialines paslaugas.

LRT laidoje „Duokim garo" – Mažeikių kraštas

saulesJau šiandien, balandžio 30 dieną, 16. 45 val. pasirodys LRT laida „Duokim garo“, kuri skirta Mažeikių rajonui. Mažeikių moksleivių namų šokių studija „Saulė“ – vienas iš kolektyvų, kurį galės išvysti laidos žiūrovai. Apie filmavimo užkulisius ir jame patirtus įspūdžius kalbėjome su šokių studijos vadove Ramute Ploniene.

Pirmą kartą Lietuva eina „Camino Lituano keliu“

caminoBalandžio 29 d. Lietuvoje atidarytas pėsčiųjų žygio sezonas „Lietuva eina Camino Lituano keliu“, į kurį įsijungė 18 savivaldybių, per 1000 žmonių. Šiuo keliu išsirengė ir mažeikiškiai: Pikeliuose paskelbta oficiali pėsčiųjų žygių sezono pradžia ir atidaryta nauja Camino Lituano atšaka Pikeliai–Židikai–Ylakiai–Renavas–Seda.

Renginio Mažeikių rajone organizatoriai – Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras bei Pikelių ir Židikų bendruomenės.

Į muzikos mokyklą grįžo buvę mokiniai

muzikosmokykla„Į muzikos mokyklą grįžo buvę mokiniai – mūsų pasididžiavimas“, – tokiais žodžiais balandžio 28 dieną Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje vykusį renginį „Sugrįžimai“ pradėjo mokytoja Evelina Lideikė. Gražų pavasario vakarą susirinkusi muzikos mokyklos bendruomenė, mokinių tėvai ir kiti svečiai galėjo žavėtis buvusių mokinių atliekamais muzikiniais kūriniais.

Liucijos Jagielienės kūrybos vakaras

jagieleneBalandžio 28 d dieną Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje vyko poetės Liucijos Jagielienės kūrybos vakaras. Jo metu buvo pristatyta naujausia literatės eilėraščių knyga „Paukšteli, mano širdies“. Kūrybos vakaras buvo pilnas poezijos, muzikos, gėlių ir šiltų linkėjimų.

Neįgaliųjų centras dalyvavo akcijoje „Darom“

neigVšĮ Mažeikių rajono neįgaliųjų centras dalyvavo jau tradicine tapusioje viešųjų erdvių švarinimo akcijoje ,,Darom“. Pasak centro direktorės Audronės Šimkuvienės, jų įstaiga prie akcijos prisijungia nebe pirmą kartą. Šiemet buvo tvarkoma teritorija prie žydų kapinių, o prie šios akcijos prisijungė 26 centro lankytojai. 

Turintiems negalią dovanota galimybė paskraidyti

Balandžio 22 d. Julijono Kumpikevičiaus aerodromas, valdomas Mažeikių aeroklubo, kuris vysto profesionalią, sportinę bei mėgėjišką aviacinę veiklą, sulaukė ypatingų lankytojų – VšĮ „Vilties erdvės“ grupinio gyvenimo namų gyventojų, Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos narių bei kitų neįgaliųjų ir jų šeimos narių.

Paroda išlydėta dainomis

ikonuBalandžio 24 dieną Mažeikių muziejuje baigiama eksponuoti Radomyšlio ikonų muziejaus paroda „Jų akys žvelgia į sąžinę“. Parodos uždarymo metu lankytojai galėjo paskutinį kartą pamatyti meno kūrinius bei pasiklausyti Čerkasų (Ukraina) Taraso Ševčenkos muzikos ir dramos teatro aktorės Olenos Lastivkos atliekamų dainų, kurias ji atliko ne tik ukrainiečių, bet ir lietuvių kalba.

Padėkos šventė ir sidabro votai

zemalevotosBalandžio 18-ąją minima Tarptautinė paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos diena. Ta proga Mažeikiuose keturias dienas organizuoti įvairūs kultūros paveldo sklaidai skirti renginiai. Baigiamasis jų – balandžio 21 d. Žemalės bažnyčioje vykusi padėkos šventė.

Lietuvoje užfiksuotas rekordas

bibl20„Vidurdienį užfiksuotas visos Lietuvos visų laikų rekordas – Lietuvos saulės elektrinės kartu į tinklą patiekė 380 MW elektros“, – balandžio 20 dieną Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje vykusiame susitikime įdomiu faktu pasidalijo Valstybės pažangos tarybos narys, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius. Susitikime mažeikiškių bendruomenei pristatyta Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2050“, diskutuota apie Lietuvos energetinę nepriklausomybę, žaliąją transformaciją ir klimato kaitą. Pokalbį moderavo radijo „Mažeikių aidas“ laidų vedėjas Laurynas Jonauskas, o susirinkę mažeikiškiai galėjo užduoti rūpimus klausimus.

Mažeikiuose lankosi kultūros ministras

minis21Balandžio 21 dieną Mažeikių rajone vizituoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministras Simonas Kairys su komanda – viceministru Rimantu Mikaičiu ir ministro patarėju Sigitu Šliažu. S. Kairio vizito dienotvarkė intensyvi – jau įvyko pirmasis susitikimas su Savivaldybės atstovais, ministras taip pat lankysis ir Sedoje, Renavo dvare bei dalyvaus Žemalės bažnyčioje rengiame padėkos vakare.

Lietuvos kariuomenės baikerių klubas „Perkūnas MCC“ – Mažeikiuose

 

 

baikeriu1Gegužės 6-ąją oficialiai į kelius pajudės būriai motociklininkų. Baikerių klubų Lietuvoje yra ne vienas. Mažeikiuose iki šiol buvo trys klubai. Šiemet, penkiolikos metų sukaktį atšventęs, karių motociklininkų klubas „Perkūnas MCC“ atėjo ir į Žemaitiją – Mažeikius. Šio klubo visi nariai – kariškiai, tarnaujantys arba tarnavę Lietuvos kariuomenėje.

 

 

Pristatyta Sigito Strazdausko fotografijų paroda

strazBalandžio 20 dieną Mažeikių muziejuje įvyko Sigito Strazdausko fotografijų parodos „Paveldas ir vanduo“ atidarymas. Šis paroda – tai jau trečiasis renginys, skirtas Tarptautinei paminklų ir paminklinių vietovių dienai paminėti. Parodos lankytojai galėjo ne tik išvysti fotografijas, pasiklausyti istorijų, kaip jos atsirado, bet ir gauti dovanų – S. Strazdausko nuotraukų katalogą su jo parašu.

Mažeikių Politechnikos mokyklos sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo sporto projekto ,,Sportuok nevaržomai“ Nr. SRF-FAV-2022-1-0457 baigiamasis renginys

 

 

politech

Mažeikių politechnikos mokykla nuo 2022-09-01 vykdė Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą sporto projektą ,,Sportuok nevaržomai“ Nr. SRF-FAV-2022-1-0457. Projekto tikslas - skatinti fizinį aktyvumą, turiningą laisvalaikio praleidimą ir propaguoti sveiką gyvenseną įgyvendinant fizinio aktyvumo bei fizinio raštingumo veiklas Mažeikių politechnikos bendruomenės nariams.

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode