Lenkijos teismas atsisakė Lietuvai perduoti ir antrą įtariamąjį L. Volkovo užpuolimu

polic444Lenkijos apeliacinis teismas ketvirtadienį nusprendė atsisakyti perduoti Lietuvai ir antrą Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolimu įtariamą Lenkijos pilietį.

„Vakar priimtas sprendimas, apeliacinis teismas nusprendė atsisakyti perduoti įtariamąjį Lietuvos valdžios institucijoms“, – penktadienį BNS sakė Varšuvos-Prahos apygardos prokuratūros Varšuvoje atstovas Norbertas Wolinskis (Norbertas Volinskis).

Sidnėjuje po pranešimų apie 4 bažnyčioje peiliu sužeistus žmones sulaikytas įtariamasis

australijaalkas.ltAustralijos policija pirmadienį paskelbė sulaikiusi vieną vyrą po pranešimų, kad vienoje Sidnėjaus bažnyčių peiliu sužalotas dvasininkas ir trys maldininkai.

Nukentėjusieji patyrė sužeidimų, nekeliančių pavojaus gyvybei. Šiais žmonėmis rūpinasi medikai, sakoma policijos pranešime.

Pirmadienio išpuolis asirų bažnyčioje buvo transliuojamas realiuoju laiku.

Bolonijos vaikų knygų mugėje – sėkmingas lietuvių kūrėjų pasirodymas

bolonijosBalandžio 8–11 dienomis Bolonijoje vyko tarptautinė vaikų knygų mugė, skirta vaikų bei jaunimo literatūrai ir knygų iliustracijos menui. Mugė kasmet sulaukia daugybės šios srities profesionalų iš įvairių pasaulio šalių. Šiemet savo kūrinius pristatė gausus būrys kūrėjų ir leidėjų iš Lietuvos, o bendrą Lietuvos pristatymą organizavo Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos leidėjų asociacija.

Lenkijos „Orlen“ naujuoju vadovu tapo I. Fafara

fafaraLenkijos energetikos grupė „Orlen“ pranešė, jog jos naujuoju generaliniu direktoriumi paskirtas Ireneuszas Fafara (Ireniaušas Fafara), anksčiau vadovavęs „Orlen Lietuva“.

Pasak „Orlen“ pranešimo spaudai, I. Fafara naująsias pareigas pradeda eiti balandžio 11-ąją.

Auksas pirmadienį pasiekė naują vertės rekordą

auksasAuksas tarptautinėje rinkoje pirmadienį toliau brango ir pasiekė naują visų laikų vertės rekordą – 2361,7 JAV dolerio už Trojos unciją.

Nuo metų pradžios šis taurusis metalas pabrango apie 12 proc., rodo „Trading Economics“ skelbiami duomenys.

Haityje pagrobti šeši vienuoliai ir vienas kunigas

haitisHaityje tęsiasi katalikų pagrobimai. Šeši Švenčiausiosios Širdies broliai buvo pagrobti ginkluotų grupuočių pakeliui į mokyklą, o kitas kunigas buvo pagrobtas po Mišių Port o Prense. Vyskupui Pierre’ui-André Dumas, praėjusį sekmadienį sužeistam per sprogimą, atlikta operacija.

Rusijos invazija Ukrainoje: 20 svarbiausių datų

ukrainaŠeštadienį sukanka dveji metai, kai Rusijos pajėgos pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą. Nuo to laiko žuvo ir buvo sužeisti dešimtys tūkstančių žmonių, milijonai ukrainiečių buvo priversti palikti savo namus, o atakos padarė Ukrainai milijardinę žalą.

BNS pateikia svarbiausių datų, susijusių su karu Ukrainoje, apžvalgą.

Žalumos terapija nuo Alzheimerio ligos

sodaiTerapinių sodų projektas Teresės iš Kalkutos centre Paduvoje – sertifikuotas ir apdovanotas. Besiliesdami prie ąžuolų, laurų ar rozmarinų, demencija sergantys pacientai atgaivina prisiminimus, atmintį, pagerėja jų kalba, nuotaika ir, svarbiausia, vartoja mažiau vaistų. Mons. Roberto Ravazzolo: „Gamta yra įsčios, galinčios priimti, kurti ir gydyti“.

Popiežius: žurnalistas yra tarsi gydytojas, mylintis žmones ir gydantis žaizdas

popsuzurnalistaisPirmadienį, sausio 22 d., popiežius Pranciškus susitiko su Vatikane akredituotais tarptautinės žiniasklaidos atstovais. Popiežius jiems padėkojo už tai, ką jie rašo ir skelbia, taip pat už atkaklumą ir kantrybę diena iš dienos sekant žinias iš Šventojo Sosto ir Bažnyčios, pasakojant apie instituciją, kuri pranoksta „čia ir dabar“.

Danai nebegalės įsivaikinti vaikų iš užsienio

Danai nebegalės įsivaikinti vaikų iš užsienio, po to, kai šalies tarptautinio įvaikinimo agentūra antradienį pranešė nutraukianti veiklą dėl pranešimų apie pažeidimus.

Danijos tarptautinio įvaikinimo agentūra (DIA) pareiškime nurodė, kad „pradeda kontroliuojamą savo, kaip tarptautinio įvaikinimo tarpininkės, veiklos nutraukimą“.

Apie tai buvo paskelbta po to, kai Danijos socialinių reikalų ministerija sustabdė įvaikinimą iš šešių šalių, su kuriomis šiuo metu bendradarbiauja DIA, dėl pažeidimų, susijusių su įdarbinimo taisyklėmis.

Šv. Jokūbo keliuose – kone pusė milijono piligrimų

zygis2023 metais oficialiais Šv. Jokūbo keliais, vedančiais į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje, kur, pasak tradicijos, palaidotas apaštalas Jokūbas, ėjo ir kitais būdais keliavo 446 000 asmenys. Ši statistika skelbiama Šv. Jokūbo kelio piligrimų biuro parengtose lentelėse.

Kaip žinia, Šv. Jokūbo kelias išgarsėjo viduramžiais, prieš tūkstantį metų, ir šiandien yra vienas iš gausiausiai lankomų piligriminių kelių visame krikščioniškame pasaulyje ir ne tik – daug žmonių keliauja skatinami bendresnio pobūdžio dvasinių ieškojimų. Pasak 2023 metų statistikos, virš 98 tūkstančių piligrimų, kone ketvirtadalis visų keliavusiųjų, nurodė, kad kelią leidosi vedami kitokių nei religinių motyvų. Moterys ir merginos sudarė šiek tiek daugiau nei pusę piligrimų.

Nikaragvoje išlaisvinti dvasininkai atvyko į Romą

nikaragvosvyskupasŠventasis Sostas Romoje priėmė grupę Nikaragvoje išlaisvintų dvasininkų, įskaitant du vyskupus.

Vatikanas pirmadienį, sausio 15 d., informavo, kad Nikaragvos režimas išlaisvino du vyskupus, penkiolika kunigų ir du seminaristus. Visi, išskyrus vieną, pasilikusį Venesueloje, sekmadienio popietę atvyko į Romą. Juos globoja Šventasis Sostas.

Tarp išlaisvintų dvasininkų – 2022 m. suimtas ir nuo 2023 m. vasario mėnesio kalintas Matagalpos vyskupas Rolandas Alvarezas ir prieš pat 2023 m. Kalėdas suimtas Isidoras Mora, Suinos vyskupas.

Mirė rusų poetas disidentas L. Rubinšteinas

Poetas Levas Rubinšteinas, vienas svarbiausių sovietinio pogrindžio literatūros scenos veikėjų, vėliau protestavęs prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai jį partrenkė automobilis, sekmadienį pranešė jo dukra.

L. Rubinšteinas laikomas vienu iš Rusijos konceptualistų judėjimo, literatūrinio avangardo, kuris XX amžiaus 8–9 dešimtmetyje tyčiojosi iš oficialios socialistinio realizmo doktrinos, įkūrėjų.

Gydytojai Anglijoje rengia ilgiausią visų laikų JK sveikatos apsaugos sistemos streiką

anglijastreikasAnglijos ligoninių gydytojai trečiadienį pradeda ilgiausią – iš eilės einančių dienų atžvilgiu – streiką per septynis dešimtmečius trunkančią Jungtinės Karalystės nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) istoriją.

Jaunesnieji gydytojai – žemesnio nei konsultantų lygio – šešioms dienoms išeis iš darbo, taip smarkiai paaštrindami ilgai besitęsiantį ginčą su JK vyriausybe dėl darbo užmokesčio.

Vokietijos policija suėmė vyrą, siejamą su gautu įspėjimu apie pavojų Kelno katedrai

policeiVokietijos pareigūnai pranešė, kad suėmė vieną vyrą, susijusį su gautu įspėjimu apie pavojų Kelno katedrai šventiniu laikotarpiu.

Prieš pat Kalėdas policija su tarnybiniais šunimis apieškojo katedrą, o Kalėdų vakarą maldininkai, norėdami patekti į vidurnakčio mišias, buvo tikrinami.

Jie nepatikslino, kokia grėsmė iškilo, tačiau Vokietijos naujienų agentūra dpa teigė, kad pareigūnai reagavo į perspėjimus apie galimą islamo ekstremistų išpuolį, tačiau nenurodė konkretaus šaltinio.

Kalėdiniai labdaros pietūs grįžta į 29 Italijos kalėjimus

kaleejimekaledosIniciatyvoje dalyvaujantys profesionalūs virtuvės šefai sukosi virtuvėje su kaliniais, pramogų ir sporto pasaulio asmenybėmis, padavėjais ir 1200 kitų savanorių.

Dešimtą kartą vykstanti iniciatyva „Prison Fellowship Italia“ su „Atnaujinimo Šventojoje Dvasioje“ judėjimu ir Teisingumo ministerija gruodžio 20 d. suteikė džiaugsmo akimirkas 4 tūkstančiams kalinių, vyrų ir moterų. Iniciatyvoje dalyvaujantys profesionalūs virtuvės šefai sukosi virtuvėje su kaliniais, pramogų ir sporto pasaulio asmenybėmis, padavėjais ir 1200 kitų savanorių. 2014 m. pradėtos iniciatyvos autorius – virtuvės šefas Filippo La Mantia, jaunystėje įkalintas per klaidą. Šiemet iniciatyvoje dalyvavo 29 įkalinimo įstaigos.

G. Nausėda ir ES lyderiai sieks nulaužti vengrų veto dėl Ukrainos

briusBriuselyje ketvirtadienį prasideda dvi dienas truksiančios intensyvios diskusijos dėl paramos Ukrainai – Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiai spręs dėl 50 mlrd. eurų finansinio paketo ir Kyjivo derybų dėl narystės Bendrijoje pradžios.

Dėl abiejų šių klausimų Europos Vadovų Taryba (EVT) turi sutarti vienbalsiai, tačiau jų priėmimui iki šiol priešinasi Vengrija.

„Coface“: tarp 50 didžiausių bendrovių Baltijos šalyse – 27 lietuviškos

bendraTarp 50 didžiausių bendrovių Baltijos šalyse šiemet yra 27 lietuviškos, 17 estiškų ir 6 latviškos, skelbia tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“. 

Anot jos, estiškų įmonių sąraše daugėja, o lietuviškų ir latviškų – mažėja. Prieš metus sąraše buvo 28 Lietuvos įmonės, o 2021 metais – 32. Estijos įmonių pernai buvo 14, о 2021 metais – 10, tuo metu Latvijos – po aštuonias. 

Popiežius pasirodė savaitinėje audiencijoje, bet teigė nesijaučiantis gerai

bazpopieziuskaunePopiežius Pranciškus trečiadienį, kitą dieną po to, kai atšaukė kelionę į klimato konferenciją Dubajuje, vadovavo kassavaitinei audiencijai Vatikane, bet sakė, kad vis dar blogai jaučiasi, ir paprašė padėjėjo perskaityti jo pastabas.

Pranciškus, kuriam gruodžio 17 dieną sukaks 87 metai, renginio pradžioje trumpam atsistojo, persižegnojo ir atsisėdo.

Tragedija Brazavilyje. Minios spūstyje žuvo dešimtys jaunuolių

kongoLapkričio 21 d. per Kongo kariuomenės rekrūtų verbavimo operaciją, surengtą sostinės Brazavilio Michel d’Ornano stadione, žuvo 31 ir buvo sužeisti daugiau kaip 145 jaunuoliai, daugelio pastarųjų būklė sunki.

Popiežius Pranciškus jo valstybės sekretoriaus telegramoje kardinolui Bienvenu Manamika Bafouakouahou, Kongo Vyskupų konferencijos pirmininkui, išsakė gilų skausmą dėl tragiško įvykio ir užtikrino savo dvasinį artumą žuvusių šeimoms ir artimiesiems.

Popiežius ragina atverti humanitarinius koridorius Gazos Ruožo gyventojams

popizprancPopiežius Pranciškus sekmadienį paragino sukurti humanitarinius koridorius, kad būtų galima pristatyti būtiniausius daiktus į Gazos Ruožą, kurį Izraelis smarkiai bombarduoja po kruvino jį kontroliuojančios kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuolio.

„Privaloma gerbti humanitarinę teisę, ypač Gazoje, kur skubiai būtina garantuoti humanitarinius koridorius ir padėti gyventojams“, – sakė popiežius po tradicinės Viešpaties Angelo maldos Šv. Petro aikštėje.

„Labai raginu, kad vaikai, ligoniai, pagyvenę žmonės, moterys ir visi civiliai netaptų konflikto aukomis“, – pridūrė jis.

Pastarosiomis dienomis kilo nerimas dėl humanitarinės krizės Gazoje, kur Izraelis atjungė vandens, energijos ir maisto produktų tiekimą pažadėdamas tęsti visišką apgultį, kol bus išlaisvinti visi palestiniečių islamistų kovotojų paimti įkaitai.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode