iceministrė: pagrindinė „Rail Baltica“ problema – ne pinigai, o projekto tempas

projektoEuropinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ projektui nuo 2017-ųjų pabrangus 2,6 karto, susisiekimo viceministrė sako, kad pagrindinė jo problema yra ne pinigai, o įgyvendinimo tempai.

Pasak Loretos Maskaliovienės, šiemet „Rail Baltica“ darbams Lietuvoje užtikrintas beveik 1,5 mlrd. eurų finansavimas, iš kurio panaudota 204 mln. eurų.

Kaip logistikos įmonės, gabenančios pavojingus krovinius, užtikrina jų saugumą?

logistikaPavojingų krovinių vežimas – tai veikla, kuriai reikia ypatingo atidumo ir dėmesio dėl jos keliamos rizikos žmonių sveikatai, saugai ir aplinkai. Šiame straipsnyje aptarsime 5 pagrindinius aspektus, užtikrinančius saugų ir veiksmingą pavojingų krovinių vežimą: nuo tarptautinių taisyklių laikymosi iki patvirtintų pakuočių naudojimo ir teisingų dokumentų.

Kodėl blogai nuvalomas automobilio stiklas?

autostiklasPriekinis automobilio stiklas yra itin svarbus saugiam vairavimui, nes užtikrina gerą matomumą. Tačiau kartais stiklas gali būti blogai nuvalomas, o tai gali kelti grėsmę jūsų ir kitų eismo dalyvių saugumui. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, dėl kurių priekinis automobilio stiklas gali būti blogai nuvalomas, ir pateiksime patarimų, kaip išspręsti šias problemas.

„Regitra“ skelbia naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

autoGalima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką.

Keliaujantiems geležinkeliu – žinia apie atsakingą elektronikos prietaisų kelionę

prietaisuElektronikos atliekų problema pasaulyje aštrėja, o Lietuvoje jų surenkama ir sutvarkoma nepakankamai. Minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, Vilniaus geležinkelio stoties perone sumontuota skulptūra, vaizduojanti ant senų elektronikos prietaisų įsitaisiusią karūnuotą beždžionę. Pagal Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektą sukurtas žinomo skulptoriaus Martyno Gaubo darbas #apetit primena augančią elektronikos atliekų problematiką – namuose kaupiamus nenaudojamus ar nebetinkamus naudoti elektronikos prietaisus, neatsakingą vartojimą, problemišką elektronikos atliekų rūšiavimą, šalinimą, tvarkymą.

Lietuvos oro uostuose gegužę aptarnauta daugiausia keleivių Baltijos šalyse

baltijosLietuvos oro uostų (LTOU) gegužės statistika rodo, kad per praėjusį mėnesį, viso trijuose oro uostuose aptarnauta beveik 641 tūkst. keleivių, šis rodiklis 12 proc. didesnis nei buvo fiksuotas tą patį mėnesį 2023 metais. Teigiama, kad tai kol kas didžiausias mėnesinis keleivių skaičius ne tik šiais metais, bet ir per visą LTOU istoriją, kartu gegužės mėnesį pasiektas keleivių srautas LTOU tinkle yra didžiausias tarp visų Baltijos šalių oro uostų.

Asmenų su negalia kelionės Lietuvoje: kodėl nuskristi į užsienį kartais lengviau nei iš periferijos autobusu pasiekti Vilnių ir kada išjudinsime šią „sniego gniūžtę“

autobusuSusisiekimo ministerija rytoj, trečiadienį, organizuoja kasmetinį renginį „Laisvė judėti kiekvienam“. Vilniaus geležinkelio stotyje vyksiančiame renginyje Seimo, kitų institucijų ir susisiekimo sektoriaus įmonių atstovai dalinsis gerosiomis patirtimis ir apžvelgs transporto pritaikymo asmenims su negalia situaciją ir kylančius iššūkius Lietuvoje.

Autodalių kainų palyginimas: kaip sutaupyti perkant internetu?

autadaliuAutodalių pirkimas internetu tampa vis populiaresnis, nes tai patogu, greita ir dažnai pigiau nei tradicinėse parduotuvėse. Tačiau norint iš tikrųjų sutaupyti, reikia žinoti, kaip efektyviai palyginti kainas ir rasti geriausius pasiūlymus. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip palyginti autodalių kainas skirtingose internetinėse parduotuvėse ir pateiksime praktinius patarimus, kaip sutaupyti.

Vilniuje sulaukus naujų troleibusų, savivaldybė leis įsigyti senuosius

senuosiusVasarą sostinėje ruošiantis pradėti naudoti naujuosius „Škoda 32 Tr“ troleibusus, miestui nebetinkamas tokias transporto priemones bus galima įsigyti, pranešė savivaldybė.

„Praktika rodo, kad nebenaudojamos transporto priemonės  prikeliamos antram gyvenimui – jos tampa poilsio nameliais, sandėliukais ir net kavinėmis“, – rašoma trečiadienį išplatintame Vilniaus savivaldybės pranešime.

Netrukus prasidės kelio „Via Baltica“ rekonstrukcijos darbai prie Lenkijos sienos

lenkijosPraėjusią savaitę „Via Lietuva“ pasirašė sutartį dėl paskutiniosios kelio „Via Baltica“ nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpos rekonstrukcijos darbų atlikimo. Planuojama, kad intensyvūs modernizavimo darbai šiame kelio ruože turėtų prasidėti jau birželio pradžioje, baigtis – kitų metų antroje pusėje. Šio kelio modernizavimo projektas pagal kuriamos naujos infrastruktūros kiekį bei statybų greitį yra didžiausias šalies kelių statybos projektas per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį. 

Artėjant vasaros sezonui Palangoje pradeda veikti nauja parkavimo programėlė „carOne“

Palangos miesto gyventojai ir atvykstantys poilsiautojai šią vasarą turės daugiau galimybių atsiskaityti už parkavimą – nuo gegužės 15 dienos mieste pradeda veikti nauja programėlė vairuotojams „carOne“.

„Labai tikimės, kad naujos mobilios aplikacijos „carOne“ atėjimas į Palangą palangiškiams ir kurorto svečiams ne tik leis patogiau atsiskaityti už automobilių statymą miesto gatvėse, bet ir sumažins šios rūšies vietinės rinkliavos administravimo kaštus miesto biudžetui“, – sako Palangos miesto rinkliavų centro direktorius Algimantas Bluškis.

Lietuvos oro uostai pirks elektra varomus autobusus keleiviams Vilniaus oro uoste aptarnauti

aptarnautiLietuvos oro uostai intensyviai atnaujina visą savo transporto parką ir organizuoja elektrinių autobusų pirkimą. Pirmuoju etapu siekiama atrinkti kvalifikuotus autobusų tiekėjus, kurie kitame etape bus kviečiami teikti pasiūlymus. Viena esminių organizuojamo pirkimo sąlygų – transporto priemonės turi būti varomos vien elektra.

Seimas no 2025 metų sugriežtino taksi ir pavežėjų veiklą

taxiSeimas sugriežtino taksi ir pavežėjų veiklą – nauja tvarka įsigalios nuo 2025-ųjų. 

Parlamentarai ketvirtadienį priėmė naujus apribojimus ir įpareigojimus numatančias Kelių transporto kodekso pataisas: už balsavo 127 Seimo nariai, prieš buvo vienas, niekas nesusilaikė.  

Šalies institucijos sutarė siekti iki 2030-ųjų žuvusiųjų keliuose skaičių mažinti perpus

perpusKeturios šalies ministerijos ir septynios institucijos ketvirtadienį pasirašė susitarimą, kuriuo numatyta siekti iki 2030-ųjų bent 50 proc. sumažinti žuvusiųjų keliuose skaičių.

Tarpinstitucinis memorandumas dėl valstybinės eismo saugumo programos „Vizija – nulis“ priemonių plano įgyvendinimo pasirašytas Susisiekimo ministerijoje. 

Nustačius taršų automobilį jo teisę važiuoti siūloma pratęsti ilgiau nei dviem paroms

Lietuvos transporto saugos administracijai (LTSA) nustačius, kad dėl viršytos išmetamųjų dujų normos automobilio techninė apžiūra galios dar dvi paras, Seimo Aplinkos apsaugos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetai siūlo susitarti dėl ilgesnio laiko, per kurį vairuotojai galėtų susitvarkyti automobilį nepanaikinant visos techninės apžiūros .

 

 

Mitai ir faktai apie elektromobilius

elektromobiliskraunasiLietuvos keliais matome vis daugiau riedančių elektromobilių. Regitros duomenimis vien 2023 m. iš  viso buvo registruota 248 859 transporto priemonės, iš kurių 173 057 asmeniniai lengvieji automobiliai. Tarp jų 2023 m. sausio-gruodžio mėnesiais registruoti net 4851 elektra varomi asmeniniai lengvieji automobiliai. Tai apytiksliai sudaro apie 2.8 % visų registruotų asmeninės paskirties automobilių 2023 m.

Dėl taršos panaikinus automobilio techninę apžiūrą, ji dar galios dvi paras

parasAplinkosaugininkams be kitų institucijų pareigūnams panaikinus automobilio techninę apžiūrą dėl viršytos išmetamųjų dujų normos, ji nuo šiol galios dar dvi paras.

Toks terminas nuo trečiadienio įvestas Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) direktoriaus įsakymu. Iki šiol sprendimas įsigaliodavo iškart, nustačius pažeidimą.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode