Marcinkevičius

Nuo rungtynių pradžios pirmavusi U-18 Lietuvos rinktinė įveikė Kroatiją ir žengė svarbų žingsnį kovoje dėl medalių

Ketvirtadienį Brašove (Rumunija) tęsiasi pasaulio čempionato II diviziono A grupės turnyras, kuriame dėl medalių kovoja Lietuvos jaunių (iki 18 metų) ledo ritulio rinktinė. Trečiose čempionato rungtynėse Lietuvos rinktinė 6:3 (2:0, 4:1, 0:2) nugalėjo Kroatiją ir žengė labai svarbų žingsnį link medalių.

Lietuviai nebenukris žemiau penktosios vietos ir užsitikrino išlikimą II diviziono A grupėje. Lietuviai taip pat dar nelaidoja galimybių iškovoti aukso medalių – tam reikia palankių kitų rungtynių rezultatų bei iškovoti pergales abejose likusiose rungtynėse.

Nuo pat rungtynių pradžios Lietuvos rinktinė perėmė iniciatyvą ir kroatams nesuteikė nė menkiausios progos susikurti pavojingų progų.

Sužaidus beveik penkias minutes kroatas Hrvoje Kriksičius užsidirbo dvi baudos minutes, o po Dominyko Motiejūno ir Marko Kaleinikovo perdavimų vartininką pergudravo Dominikas Bogdziulis (6:07).

Lietuviai ir toliau puolė, o sužaidus dešimt minučių kroatas Luka Kramaričius pažeidė taisyklės bei sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio. Praėjus vos 8 sekundėms, Laisvydas Kudrevičius (10:43) po D.Bogdziulio ir Tomašo Krukovskio perdavimų nuginklavo varžovų vartininką Vito Nikoličių ir padidino lietuvių pranašumą iki dviejų – 2:0.

Antrasis kėlinys priklausė lietuviams – vos viena sveika ranka žaidžiantis Markas Kaleinikovas (20:25), Eimantas Steponavičius (23:13) ir ritulį aikštės viduryje perėmęs bei varžovų vartininką pergudravęs D.Bogdziulis (25:17) per šiek tiek daugiau nei penkias minutes įmušė tris įvarčius ir pasiuntė varžovus į nokdauną.

Įpusėjus kėliniui D.Motiejūnas už varžovo laikymą buvo nubaustas dviem baudos minutėmis, o kroatas H.Kriksičius pirmą kartą nuginklavo Lietuvos rinktinės vartininką Elviną Karlą.

Po įvarčio kroatų treneriai pagrindinį vartininką Vito Nikoličių pasodino ant suolo, o jį pakeitė Leonas Hergesičius Adamovičius.

Naują vartininką lietuviai pakrikštijo jau po dviejų minučių – L.Žukauskas (33:16) atliko stiprų smūgį ir ritulys šeštą kartą kirto Kroatijos rinktinės vartų liniją.

Kėlinio pabaigoje Kroatijos ekipa susikūrė dvi geras progas, tačiau jų neišnaudojo, o kėlinys baigėsi rezultatu 6:1.

Nors vėliau lietuviai du kartus pažeidė taisykles, tačiau kroatams per keturias minutes žaidžiant daugumoje nepavyko sukurti nieko įpatingo. Kėlinio pabaigoje jau lietuviai turėjo kiekybinį pranašumą, tačiau šį kartą juo nepasinaudojo.

Paskutinę kėlinio sekundę kroatas Svenas Paulovičius grubiai sustabdė lietuvį bei antrąjį kėlinį pradės rungtynes stebėdamas nuo nubaustųjų žaidėjų suolelio.

Trečiame kėlinyje Lietuvos rinktinė paleido iniciatyvą iš savo rankų ir nebe taip dažnai grasino varžovų vartams. Tuo pasinaudoję kroatai įmušė du įvarčius ir sušvelnino deficitą iki trijų (3:6) įvarčių, tačiau pasivyti lietuvių nebepajėgė.

Lietuvos rinktinė atliko 34 smūgius, Kroatijos – 19.

Naudingiausiu Lietuvos rinktinės žaidėju šiose rungtynėse buvo pripažintas E.Steponavičius

Šiame susitikime Lietuvos rinktinės treneriai leido pasireikšti ir mažiau žaidžiantiems ledo ritulininkams, o vartininko pozicijoje pirmą kartą savo karjeroje Lietuvos rinktinėje debiutavo Povilas Dumčius.

Po šių rungtynių Lietuvos rinktinė su 6 taškais čempionate užima trečią vietą, tuo tarpu Kroatija lieka be taškų.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais ketvirtadienį prieš nei vienos pergalės dar neiškovojusius Nyderlandų ledo ritulininkus.

Čempionate pirmauja Lenkijos ir Rumunijos komandos, kurios susitiks paskutinėse ketvirtadienio dienos rungtynėse.

Lietuvos rinktinėje nestigo problemų – rungtynėse su Rumunija Markas Kaleinikovas patyrė rankos traumą, ir nors lūžio nėra, tačiau žaidėjas dar šiandien jautė stiprų skausmą.

Su 38 laipsnių temeratūra šiandien prabudo vienas iš pirmojo penketo narių – Denisas Kuzminovas, kuris praleido šios dienos rungtynes. Tuo tarpu po ligos pasveikęs Danielis Marševski debiutavo čempionate.