Kad refinansavimas netaptų finansine našta: svarbiausi klausimai ir atsakymai

paskolosKreditų ir paskolų refinansavimas – sparčiai populiarėjanti finansinė paslauga, dominanti vis daugiau Lietuvos gyventojų. Refinansavimas padeda išvengti įsiskolinimų, leidžia sujungti turimas paskolas ir grąžinti jas mažesnėmis palūkanomis, tačiau yra keletas aspektų, kuriuos reikėtų apsvarstyti prieš kreipiantis į kredito bendrovę. Taigi, – kas yra refinansavimas, kokiose situacijose jis naudingas ir ką reikėtų žinoti, kad išvengtumėte bet kokių nemalonių staigmenų.

Kas yra paskolų refinansavimas ir kokia šios paslaugos nauda?

Paskolų refinansavimas – tai turimų paskolų perkėlimas pas vieną kreditorių. Refinansavimo paslaugą teikianti bendrovė padengia kliento nurodytus arba refinansavimo sąlygas atitinkančius kreditus ir pasiskolintą sumą perkelia pas save, suformuojant vieną bendrą kreditą. 

Natūraliai gali kilti klausimas – kokią naudą kreditų refinansavimas duoda vartotojui? Visų pirma, greitai ir paprastai padengiamos paskolos. Antra, jeigu buvo skolinamasi iš greitųjų kreditų, kurių palūkanos paprastai yra gana aukštos, šiuos kreditus galima paversti vartojimo paskola su galbūt mažesnėmis palūkanomis ir geresnėmis grąžinimo sąlygomis.

Paskolų refinansavimo pranašumai

Mažesnės paskolos palūkanos

Viena svarbiausių priežasčių, kodėl pasirenkamas paskolų refinansavimas – tai noras sumažinti mokamų palūkanų dydį. Perkėlus ir sujungus paskolas į vieną vartojimo paskolą gali sumažėti ir palūkanų norma, todėl turimus finansinius įsipareigojimus galima padengti patiriant mažiau streso. Tiesa, kad išvengti nesusipratimų, visuomet reikėtų iš anksto pasidomėti, kokios paskolos palūkanos bus taikomas pasirašius refinansavimo sutartį.

Turimų paskolų sujungimas

Jei paskolos paimtos iš kelių skirtingų kreditorių, gali būti sudėtinga laviruoti tarp jų grąžinimo terminų. Be to, paskolų grąžinimo sąlygos gali būti nevienodos. Visas turimas paskolas sujungus į vieną, būsite skolingi tik vienam kreditoriui ir turėsite aiškias paskolos grąžinimo sąlygas. 

Geresnės paskolos sąlygos

Rinkdamiesi paskolos refinansavimą galite gauti paskolą geresnėmis sąlygomis. Turint paskolas iš kelių skirtingų kreditorių, paskolų suteikimo ir grąžinimo sąlygos gali būti nevienodos. Jeigu pinigų jums prireikė greitai, greičiausiai neturėjote laiko pasidomėti, kur tuo metu skolintis buvo naudingiausia. Renkantis paskolų refinansavimą, turėsite šansą iš naujo rinktis jums labiausiai tinkamas paskolos grąžinimo sąlygas, įskaitant paskolos grąžinimo terminą, paskolos sumą bei palūkanas. 

TOP3 situacijos, kada verta rinktis paskolų refinansavimą

Paskolų refinansavimas gali palengvinti finansinius įsipareigojimus, tačiau refinansavimo paslaugą verta rinktis atsakingai ir įvertinti, ar šis sprendimas iš tiesų yra teisingas. Žemiau pateikiame kelias situacijas, kada paskolų refinansavimas gali būti naudingas ir reikalingas.

Kai turimos paskolos palūkanos yra per didelės

Kai pinigų prireikia itin greitai ir neturite daug laiko svarstymams, gali nutikti taip, jog kreditai gaunami ne pačiomis geriausiomis sąlygomis. Tokiu atveju refinansavimas tampa puikia galimybe pakeisti paskolos palūkanas į jums palankesnį variantą. 

Kai turima pernelyg daug finansinių įsipareigojimų

Jei turite pernelyg daug finansinių įsipareigojimų, ypatingai tuo atveju, kai didžioji dalis jų yra greitieji kreditai, refinansavimas gali padėti greitai grąžinti paskolas brangiems kreditoriams ir palengvinti finansinių įsipareigojimų naštą.

Kai siekiama daugiau lankstumo

Paskolų grąžinimas skirtingiems kreditoriams gali tapti varginančiu galvos skausmu, kadangi skiriasi ne tik paskolų grąžinimo terminai, bet ir sąlygos. Refinansavimo paslauga yra praktiškas sprendimas, suteikiantis vartotojui daugiau laisvės ir patogumo, kadangi reikės grąžinti ne kelias, o vieną paskolą pagal su kredito bendrove sutartas sąlygas ir terminus.

Ar reikia refinansuoti visus turimus kreditus?

Tikrai nėra būtina refinansuoti visas turimas paskolas – galite rinktis tik tas paskolas, kurių sąlygos jūsų netenkina arba sukuria per didelę finansinę naštą. Siūloma atkreipti dėmesį į paskolų palūkanų normas ir palyginti jas su refinansavimo paslaugą teikiančios bendrovės palūkanų normomis, kad žinotumėte, kurias paskolas verta refinansuoti. 

Bijote suklysti? Įvertinkite kelių kredito teikėjų pasiūlymus

Paskolos refinansavimas – atsakingas žingsnis, todėl labai svarbu apsvarstyti visas detales. Rekomenduojame didžiausią dėmesį skirti 3 pagrindiniams aspektams:

Išnagrinėkite skirtingų bendrovių pasiūlymus

Renkantis refinansavimo paslaugos teikėją, svarbu įvertinti kelių skirtingų bendrovių pasiūlymus tam, kad galėtumėte priimti geriausią sprendimą. Naudodamiesi refinansavimo skaičiuokle, galėsite apskaičiuoti preliminarią mėnesio įmoką ir rinktis pigiausią refinansavimą. 

Atidžiai įvertinkite sutarties sąlygas 

Prieš pasirenkant refinansavimo paslaugą, būtina atidžiai peržiūrėti ir įvertinti, ar sutarties sąlygos jums priimtinos, ar nėra paslėptų mokesčių ir pan. Kai kuriais atvejais refinansuojamų paskolų skaičius yra ribojamas arba bendrovė reikalauja turto įkeitimo prieš suteikiant paskolą. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų, atidžiai įvertinkite atskirų bendrovių pasiūlymus, pvz.,  „TF Bank“ paskolos refinansavimas suteikiamas be turto įkeitimo, o refinansuojamų paskolų skaičius yra neribojamas. 

Nebijokite užduoti jums rūpimus klausimus

Renkantis refinansavimo paslaugos teikėją svarbu neskubėti ir užtikrinti, jog paskolos teikimo sąlygos jums būtų visiškai aiškios ir suprantamos. Nebijokite užduoti jums rūpimų klausimų, nes kiekviena detalė yra svarbi priimant sprendimą. Jei abejojate, visuomet galite pasitarti su šios srities specialistais, pvz., „TF Bank“ siūlo nemokamą profesionalią konsultaciją, kurios metu galėsite išsiaiškinti visus jums kylančius klausimus. 

23-220

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode